גזזת

גזזת או בלועזית Tinea Capitis  - זוהי מחלת עור פטרייתית שמופיעה בדרך כלל על הקרקפת, על השיער ולעתים נדירות יותר גם על הציפורניים. המחלה מדבקת מאוד ומועברת באמצעות מגע ישיר של עור נגוע עם גופו של אדם בריא .

הסימפטומים של המחלה הם :

כתמים אדומים דמויי טבעת שגורמים לעקצוצים שמאוד מטרידים את החולה . לפעמים הכתמים הם קשקשיים.

גזזת מסוג מיקרוספורום קאניס מועבר באמצעות מגע עם בעלי חיים (חתולים וכלבים). אצל בעלי החיים הפטרייה מתבטאת בנשירת שיער . בני אדם שנדבקים מבעלי חיים מפתחים על העור טבעות אדומות בדרך כלל באזור הזרועות (Ringworm) מאפיין אחר הוא נגע בקרקפת המתבטא בהתקרחות בעלת גבול מוגדר.

טיפול קונבנציונאלי :

הטיפול הוא באמצעות תרופות נוגדי פיטריות בצורת גלולות או משחות. צריך להדגיש שלתרופות עלולות להיות השלכות לא נעימות כמו פגיעה בכבד ולכן יש צורך להיות במעקב רפואי צמוד ולבצע בדיקות תקופתיות לתפקודי כבד.

 

איך הטיפול ההומאופתי יכול לעזור ?

רוב המטופלים שמגיעים עם  גזזת הם ילדים לכן כל כך חשוב לטפל בהם בשיטה טבעית עם תרופות טבעיות שלא פוגעות בתפקודי הכבד . לפי ניסיוני רוב הילדים המטופלים מגיבים לטיפול כבר אחרי פגישה אחת או שתיים בלבד .

מטרת הטיפול ההומיאופתי היא בראש וראשונה לחזק ולאזן את הגוף כך שהגוף יצליח להתגבר על הנגעים ולמנוע הישנות של נגעים חדשים .

באבחון הראשוני שהוא מאוד מקיף  אני אוספת מידע רב על המטופל והבעיות מהם הוא סובל. מידע כגון הסימפטומים המיוחדים של גזזת אצל אותו ילד, מה מטיב ומה מרע את מצב הגזזת ?  מה מצבו הרגשי , מה היסטוריה הרפואית שלו, האם יש מחלות קשות במשפחה , האם ישנם עוד בעיות פיזיות או רגשיות שהוא סובל מהם ועוד ....

בתום פגישת האבחון המקיפה שאורכת כשעתיים אני מתאימה לו רמדי הומאופתית מתאימה  . המדהים הוא שרמדי מתאימה לא רק מחזקת ומאזנת את הגוף אלא היא מרגיעה ומביאה לשיפור  גם רבדים אחרים של החיים כמו איכות השינה והתיאבון . 

 

לפניכם דוגמא מהקליניקה בטיפול הומאופתי  בגזזת

תמיר שם בדוי) בן 5 – בכור מבין שני ילדים

תמיר הגיע לטיפול בלוית הוריו בעקבות המלצה מדודתו שטופלה אצלי. ההורים סיפרו שלפני חודשיים הם שמו לב שיש גבשושית מוזרה על הקרקפת של תמיר. הם ביקרו אצל רופא עור שאיבחן גזזת . תמיר קיבל כדורים כנגד הנגעים בתוספת אזהרה לבצע  מדי חודשיים בדיקת תפקודי כבד מאחר והתרופות האנטי פטרייתיות שתמיר קיבל מתפרקות בכבד (כמו בעצם כל התרופות הכימיות) יש סכנהעלולה לנזק בכבד

האמת היא שההורים בלית ברירה התחילו את הטיפול בכדורים החזקים אך דודתו של תמיר שהייתה בטיפול הומאופתי אצלי המליצה להם להפסיק את הטיפול ולגשת עם תמיר לטיפול הומאופתי.

מאחר בטיפול הומאופתי יש לקחת בחשבון את כל הסימפטומים מהם תמיר סובל ביקשתי מהוריו לספר לי עוד עליו .

ההורים מספרים : חוץ מהגזזת בשנה האחרונה תמיר סובל מדלקות חוזרות באוזן התיכונה . הוא מאוד רגיש לכאב וכשהאוזן כואבת הוא צורח ללא הפסקה  . לא תמיד אקמול מרגיע את הכאב והרבה פעמים צריך גם אנטיביוטיקה.

חוץ מזה תמיר הוא ילד עצבני – לא אוהב שנוגעים בו, אוהב לעשות את הדברים בדרך שלו, מאוד עקשן ולא אוהב אנשים זרים מחוץ למשפחה . בגן הוא מסתדר עם חברים כל עוד הם לא מעצבנים אותו.

שינה : בתקופות של כאבי אוזניים זה פשוט נורא, הוא לא ישן כל הלילה וזה מוזר כי לא תמיד הרופא רואה דלקת באוזן – נראה כאילו שהוא חווה את הכאב הרבה יותר מילדים אחרים.

תצפית שלי : ילד פשוט לא רגוע, צועק הרבה , לא כל כך משתף איתי פעולה .

התאמתילתמיר תרופה הומאופתית  מתאימה לפי הסימפטומים שלו

 

פגישת מעקב לאחר חודש

ההורים מספרים : מבחינת הגזזת אין שינוי אבל אנחנו רואים שינוי לטובה בהתנהגות של תמיר. הוא יותר רגוע ופחות מתעצבן . ובחודש האחרון האוזן לא כאבה וגם השינה שלו הייתה רגועה יותר מהרגיל.

 

פגישת מעקב לאחר חודש נוסף :

גזזת : יש שינוי לטובה מבחינת הנגעים , הם הולכים ומצטמקים.

אוזניים : מדי פעם תמיר מתלונן על כאב באוזן אבל זה עובר מעצמו ממש תוך חצי יום .

התנהגות : הרבה יותר קל איתו בבית בחודש האחרון. אפשר להגיד שהילד השתנה לגמרי . אי אפשר לקרוא לו יותר ילד עצבני . גם הגננת שמה לב שהוא מסתדר יותר טוב עם הילדים.

 

פגישת מעקב אחר חודשיים נוספים :

ההורים מספרים :

הגזזת נעלמה לגמרי . בחודשיים האחרונים לא היו בכלל כאבי אוזניים ובכלל הלילות גם הרבה יותר רגועים עם תמיר. אנחנו ממש מרוצים .

מאחר וההורים דיווחו על שיפור ממש משמעותי במצבו הגופני ורגשי של תמיר לא קבענו פגישה נוספת. ביקשתי מהם להיות איתי בקשר טלפוני במידת הצורך.עד היום קרוב לעשר שנים תמיר לא נזקק לטיפול נוסף.

המדהים בטיפול הומאופתי הוא ההוליסטיות של הטיפול . כמו במקרה של תמיר . הגוף שלו התחזק , הצליח להתגבר על הפטרייה בראש ועל הדלקות האוזניים שהיו מנת חלקו . כמוכן הילד נרגע כי הגיע לאיזון. כל זאת בטיפול טבעי מבלי לקחת כדורים כימיים, אנטיביוטיקה וללא צורך לסכן את הכבד .

אל תסכנו את הכבד . ניתן לטפל בגזזת בהצלחה רבה בעזרת הומאופתיה . צלצלו עוד היום לקביעת טיפול