כאבי ראש - מיגרנה

מיגרנה (כאבי ראש ממושכים ) היא צורה נפוצה של כאב ראש אינטנסיביים  מאוד שפוגעים  רבות באיכות החיים של הסובל ממנה. 

המחלה פוגעת בערך ב 18% מהנשים ובכ 6% מהגברים.

מיגרנה שכיחה אצל ילדים וצעירים, היא תורשתית ומאופיינת בהתקפים קשים של כאבי ראש דרך מלווים בבחילות והקאות . ישנם אנשים שמדווחים על אאורה ( תופעות פיזיולוגיות לפני ההתקף כמו ראייה מעורפלת , או הרגשת נימול באזור היד או באזור חלל הפה, חולשה בחצי גוף ). משך התקף מיגרנה יכול לנוע משעתיים ועד לשלושה ימים במקרים קיצוניים.

כיום לרפואה קונבנציונאלית אין מענה ממשי לריפוי נטייה של גוף לפתח מיגרנות חוץ מכדורים משכחי כאב שמוצע למטופלים בכל פעם שיש מיגרנה.

 

מיגרנה – איך הומאופתיה יכולה לעזור ?

לפי ניסיוני הומאופתיה היא השיטה הטבעית הטובה ביותר לטיפול במיגרנות וכאבי ראש מתמשכים . זאת שיטת ריפוי  הוליסטית כלומר מתייחסת למטופל כמכלול שלם ולכן בבואי לטפל במטופל שסובל ממיגרנות אני מתייחסת לכל הסימפטומים הן הפיזיים והן הרגשיים של המטופל , גם השיפור מורגש בכל הרבדים .

במהלך האבחון הראשוני שאורך כשעתיים אני אוספת מידע  אודות המטופל . אבחון  כולל שאלות על היסטוריה רפואית , טריגר שהוביל להופעת המיגרנות, באיזו תדירות הוא סובל מהן, האם ישנם מצבים בהם יש הטבה ומצבים בהם יש הרעה של הכאבים, אירועים משמעותיים בחיי המטופל , ממה הוא עוד סובל חוץ ממיגרנות , רגישויות פיזיות או נפשיות של המטופל ועוד...

באיסוף מידע זה אני מנסה להבין את הגורמים והסיבות להופעת המיגרנות . בתום הפגישה הראשונה מותאמת למטופל תרופה הומאופתית  ( רמדי ). מטרת הטיפול היא בשלב הראשון להוריד את תדירות הופעת הכאב ואת העוצמה של הכאב ובשלב השני למגר את כאבי הראש מהשורש .

 

דוגמא מהקלינקה לטיפול הומאופתי במיגרנות

 שם : אלונה ( שם בדוי) בת 42

כבר כמה שנים סובלת ממיגרנות בתדירות של פעם בשבוע לפעמים פעם בשבועיים. לחץ, דאגה וכל יציאה משיגרה מובילים למיגרנות. כפי שהסברתי הטיפול ההומיאופתי הוא הוליסטי ולכן יש חשיבות עצומה  למצבה הרגשי של אלונה .

ביקשתי מאלונה לספר על עצמה :

חוץ מזה מאוד חסרת מנוחה , פיזית ונפשית , לא יכולה לשבת דקה בשקט, חייבת תזוזה כל הזמן, מוציאה את הכלבה שלה 10 פעמים ביום לטיולים של חצי שעה כל פעם . דאגנית וחרדתית לילדים ולבעל , חייבת לדעת בכל זמן נתון איפה כל אחד ממשפחתה נמצא וששום סכנה לא נשקפת לבריאותו  .

סובלת הרבה מדלקות בדרכי שתן  .

תצפית שלי : חסרת מנוחה לחלוטין, זזה כל הזמן בכיסא , .

טיפול : אלונה קיבלה תרופה הומאופתית מתאימה למצב שלה.

 

פגישת מעקב לאחר חודש וחצי :

תצפית שלי : נראית יותר שלווה , פחות זזה בכיסא .

אלונה : בערך שבועיים אחרי התרופה ההומאופתית התחלתי להרגיש הרבה יותר רגועה. כבר לא מרגישה צורך לזוז כל הזמן, מוציאה את הכלבה רק 4 פעמים לטיול  בכל יום. פחות דואגת לילדים והכי חשוב מבחינתי בחודש וחצי האחרונים סבלתי רק פעם אחת מכאב ראש שעבר ללא צורך בשימוש במשכך כאבים .          

מבחינת דלקות שתן : למרות שכמה פעמים שכחתי ליטול את כמוסות החמוציות לא חליתי בדלקת בדרכי שתן.

אלונה קיבלה הנחייה ממני להפסיק ליטול את כמוסות החמוציות  לאור השיפור המדהים במצב בריאותה הכללי  מהטיפול ההומיאופתי.

מכתב המלצה מאמא של יעל

 יעל סובלת מכאבי ראש קשים למעלה מארבע שנים למרות שהיא בסך הכל בת 18 . הכאבים היו כל כך חזקים שהיא נאלצה ליטול אפילו שני כדורים בו זמנית כדי להצליח לתפקד . היו התקפים שנמשכו אפילו 3 ימים רצופים .

במהלך השנים פעמיים הגענו למיון עקב התקפים קשים במיוחד שגרמו לאיבוד תחושה ביד והפרעה קשה בראייה .

לפני שנתיים ביקרנו אצל נירולוג שהמליץ על כדורים מסוג TOPAMAX  שיעל לקחה אותם כל יום כדי למנוע התפתחות מיגרנות קשות .

 למרות הכדורים היא המשיכה מדי פעם לסבול מכאבי ראש שמאוד הציקו לה ושיבשו את איכות חייה במיוחד בתור תלמידה .

לפני חודשיים בהמלצת הנירולוג הגענו לאיריס שמואל לטיפול הומאופתי ולהפתעתי הרבה אחרי טיפול אחד בלבד ראינו שיפור של מעל 80 אחוז בהתקפים וזאת למרות שיעל הפסיקה ליטול את הכדורים למניעה שהנירולוג נתן לה .

אין לי מילים להודות לאיריס על הטיפול המסור בביתי  .

פרידה ביטון -  הרצליה

נייד : 054-4832114

 

טיפול הומאופתי יכול לעזור גם לך ולילדיך – צלצל עכשיו