טיפול בטחורים

כשבאתי לבחור תמונה שיכולה לתאר טחורים נתקלתי בתמונה זו . כאב חד שמרגיש כמו אלפי קוצים בפי הטבעת . זה מה שאני שומעת מהמטופלים שלי שסובלים מטחורים בזמן אקוטי . אז מה זה בעצם טחורים :

טחורים הם למעשה אוסף של כלי דם באזור פי הטבעת. התופעה נפוצה יותר אצל נשים קרוב לוודאי בשל הריונות ולידות שגורמים לחץ מוגבר על אזור האגן. לרוב הכאב שמרגיש אדם שסובל מטחורים הוא בגלל סדק (פיסורה) בפי הטבעת , שנגרם בגלל הטחורים.

אז איך זה קרה  ? או מה הם הגורמים להופעת טחורים ?

מאמץ על אזור פי הטבעת בזמן יציאות ( עצירות).

הריון ולידה – בתקופת ההיריון נפח הדם עולה בגוף האישה , הורמון הפרוגסטרון מחליש את השרירים , גם הרחם הכבד לוחץ על הוורידים באזור וכמובן הלחץ באזור האגן בזמן לידה גם גורם להופעת הוורידים.

פעילות גופנית נמרצת מדי ושיעול והקאה יכולים גם לגרום לטחורים.

סטרס ולחץ נפשי .

 

 איך הומאופתיה יכולה לעזור ?

הטיפול ההומיאופתי הוא טיפול הוליסטי כלומר מתייחס גם למצב הרגשי והנפשי שמטופל מגיע איתו . בפגישת אבחון שאורכת כשעתיים אני מתחקרת את המטופל על כל הסימפטומים שלו, שאלות כמו מתי הוא התחיל לסבול מטחורים ? מהם הזמנים והמצבים בהם הוא מרגיש את הטחורים ? האם יש מאכלים מסוימים שמריעים או מטיבים איתו ? האם יש רגישויות פיזיות או אחרות למטופל ? האם הוא סובל מלחץ בעבודה או בחיי משפחה שלו ? ועוד ... . בתום התשאול המקיף אני מתאימה לו תרופה (רמדי) הומאופתית שמתאימה למצב . בדרך כלל נקבעת פגישת נוספת לאחר חודש מהטיפול לצורך מעקב על התקדמות הטיפול.

מטרת הטיפול היא להביא את המטופל לידי איזון נפשי ופיזי עם דגש על שיפור במערכת העיכול וכמובן ריפוי הטחורים.

 

לפניכם  דוגמא מהקליניקה על ריפוי טחורים ויבלות ויראליות בעזרת הומאופתיה.

עומרי (שם בדוי) בן 30  – צלם חתונות

עומרי הגיע לטיפול בגלל יבלות באזור המפשעה (קונדילומטות) . באבחון המעמיק שאני עורכת לכל מטופל התברר שחוץ מהיבלות שהופיעו לפני בערך חודש הוא סובל מטחורים שמציקים לו מדי כמה ימים .

מאחר והטיפול ההומיאופתי מתייחס גם לנפש והקשיים הרגשיים, ביקשתי מעומרי לספר לי על עצמו והקשיים בהתנהלות. :

עומרי : מה שקשה לי זה הלחץ בעבודה שלי. אני גם קצת חסר ביטחון ולא אוהב להתעמת .

מפחד פחד מוות ממחטים וזריקות לכן לא תורם דם למרות שמאוד רוצה לעזור.

היסטוריה רפואית : בילדות המוקדמת סבל מברונכיטיס – בגיל ההתבגרות אקנה .

שינה : לא ישן מספיק בגלל מחשבות ולחץ של העבודה.

עומרי קיבל תרופה הומאופתית שמתאימה למצבו הרגשי והפיזי .

 

פגישת מעקב לאחר חודש :

עומרי : שבועיים אחרי הטיפול יצאו לי יבלות חדשות בנוסף ליבלות שכבר היו קיימות אבל כמה ימים לאחר מכן כל היבלות התייבשו ונפלו ואין אפילו צלקות.

טחורים : אין שינוי מבחינת הטחורים .

שינה : בשבוע האחרון ישן יותר טוב , מרגיש פחות לחוץ לפני שינה .

 

פגישת מעקב לאחר חודש נוסף :

עומרי : מרגיש הרבה יותר טוב בחודש האחרון, הרבה פחות לחץ לפני החתונות, אפילו מצליח לאכול כמו שצריך לפני הארוע . מבחינת היבלות הכל מאחורי . גם עם הטחורים יש הקלה עצומה והאמת היא שבחודש האחרון לא הרגשתי אותם בכלל למרות שלא שיניתי במאומה את התזונה שלי . אני גם ישן יותר טוב כי אני יותר רגוע באופן כללי .

לאור מצבו הטוב מכל הבחינות לא קבענו פגישה נוספת ורק ביקשתי ממנו לשמור על קשר טלפוני במידת הצורך .

המדהים בהומיאופתיה היא ההוליסטיות שלה . עומרי הגיע לטיפול בגלל היבלות המיניות אך בסופו של דבר התרופה שאיזנה וחזיקה אותו ריפאה גם את הטחורים , הצליחה להרגיע אותו מהלחצים והביאה לשיפור גם את איכות השינה שלו . התרופות הן טבעיות ולא ממכרות ואין להן שום תופעות לוואי . אין צורך לשנות את התזונה ואת אורח החיים . הטיפול מחזק גם את מערכת החיסונית.

      

הטיפול ההומיאופתי יכול לעזור גם לך , צלצל עכשיו.