אלרגיה

 למה אף אחד לא סיפר לי קודם על הומאופתיה ?

אני הולך לחלק את כרטיסי הביקור שלך בקופת חולים .

את המילים האלו אמר לי מטופל בחור צעיר בן 22 שסבל שלוש שנים מאלרגיה . כל בוקר הוא התעורר לעוד יום של התעטשויות למשך שעתיים שאחריו מגיעה הקלה של כמה שעות ובסוף היום שידור חוזר של ההתעטשויות . 

אז כן . לא חייבים לסבול ולא חייבים להלעיט את עצמכם בתרופות נוגדי אלרגיה שלא באמת מרפאות את האלרגיה אלא רק מדכאות את המערכת החיסונית . ניתן לטפל במצב האקוטי כלומר בזמן התקף אלרגיה ולהקל על המטופל את ההתקף אך גדולתה של הומיאופתיה באה לידי ביטוי בריפוי אלרגיות מהשורש ושחרור החולה מתלות בתרופות כימיות .

הומיאופתיה היא שיטת ריפוי אינדיבידואלית והוליסטית ולכן אני מתייחסת לא רק לאלרגיות מהן המטופל סובל אלא לכל מצבו הבריאותי גם מבחינה פיזית וגם מבחינה רגשית . אני אוספת עליו מידע כמו : הטריגר להתפרצות האלרגיה ? האם יש תקופות  או עונות בשנה שאלרגיה מחריפה ? האם יש מצבים בהם יש הטבה מבחינת האלרגיות ? מאילו בעיות פיזיות חוץ מאלרגיות הוא סובל ? האם יש לו אילו שהם רגישויות פיזיות או רגשיות? מבנה גופו , היסטוריה רפואית ...

אבחון ראשוני זה אורך כשעתיים ומטרתו היא לקבוע מהן הסיבות שהובילו את הגוף של מטופל לפתח אלרגיות . בתום הראיון מותאמת למטופל תרופה הומאופתית (רמדי) שמתאימה לסימפטומים עליהם דיווח .

פגישה שנייה נערכת לאחר חודש לצורך מעקב אחר התקדמות הטיפול.

מטרת הטיפול בשלב הראשון היא להוריד  את תכיפות ההתקפים ואת עוצמתם ובדרך זו להביא את החולה למצב  בו יוכל להפחית את השימוש בתרופות קונבנציונליות, כאשר המטרה הסופית היא לחזק את הגוף ולגרום לריפוי אמיתי ושורשי של האלרגיה .

הנה דוגמא מהקליניקה לריפוי אלרגיה בעזרת הומאופתיה

בתיה (שם בדוי ) בת 40

נשואה + 3 – מזכירה רפואית

הגיעה בגלל אלרגיה לאבק. מאז ומתמיד סובלת מהתעטשויות  ונזלות . קורה בעיקר כשמקפלת כביסה או מתעסקת עם בגדים שהיו זמן רב בארון. האלרגיה גורמת גם לכאבי ראש ודמעת בעיניים. תופעות אלו נמשכות בדרך כלל למשך כמה ימים ואז מפסיקות. אין קשר בין האלרגיה לחלופי עונות.

תופעות פיזיות אחרות :

עור : הרבה פעמים מרגישה גרודים בידיים – אובחן כאטופיק דרמטיטיס

זיעה : מזיעה הרבה בלילה, מתעוררת באמצע הלילה והבגדים לחים.

מחזור: המחזור מסודר , לעתים רחוקות סובלת מכאבי בטן.

התאמתי לבתיה תרופה הומאופתית לפי המצב הפיזי והנפשי שלה

 

פגישת מעקב לאחר חודש וחצי

בתיה מספרת : כמה ימים אחרי שקיבלתי את התרופה הרגשתי לא טוב, היו המון התעטשויות ואז גם דיברתי איתך בטלפון והרגעת אותי שזו יכולה להיות תגובה טבעית ומעודדת דווקא לתרופה ההומאופתית.

באמת אחרי כמה ימים התחלתי להרגיש טוב ומאז המצב הולך ומשתפר מבחינת האלרגיה, עדיין יש ימים פחות טובים אבל מרגישה שיפור של 60 אחוז לפחות גם מבחינת תכיפות ההתקפים וגם מבחינת עוצמתם.

עור : גם מבחינת הגירודים בעור יש שיפור.

זיעה : לא מזיעה יותר בלילה. קמה יבשה לגמרי בבוקר.

 

 

פגישה מעקב נוספת לאחר 3 חודשים

בתיה מספרת :  מרגישה שיפור עצום מבחינת האלרגיות, קרה כבר כמה פעמים שאחרי קיפול כביסה הרגשתי מין עקצוצים באף שבעבר מיד היו מתפתחים להתעטשויות מטרידות . ( הם נשארו עקצוצים ולא יותר)

מרגישה לפחות 80 אחוזים שיפור מבחינת האלרגיה.

לא מזיעה יותר בלילות.

עם בעלי המצב יותר טוב, התחלנו יותר לדבר ולבוא אחד לקראת השני.

לאור השיפור המדהים במצבה לא נקבעה פגישה נוספת . בתיה קיבלה תרופה נוספת והתבקשה לשמור איתי על קשר טלפוני במידת הצורך.

 דוגמא  נוספת מהקלינקה לטיפול הומאופתי באלרגיות

יעל (שם בדוי)בת 17

הגיעה אלי כי כבר שנה מצוננת , רופא בדק ואיבחן סוג של אלרגיה , קיבלה אנטי היסטמינים שעוזרים רק לכמה ימים מבחינת התעטשויות אך הכדורים גורמים לישנוניות ותופעות לא נעימות .

חוץ מזה חולה הרבה, שפעות כמה פעמים במהלך השנה .

ביקשתי מיעל ואמה שהגיעה איתה לספר לי עליה

מרגישה לחץ אטומי מהלימודים ומהגיוס שמתקרב. חברותית אבל לא צריכה חברה כל זמן, לא מצפה מאנשים כדי לא להתאכזב, לא יוזמת קשרים, לא יוצאת הרבה מהבית , מחוץ לשעות הלימודים מבלה הרבה מול הטלביזיה והמחשב. נעלבת בקלות בעיקר מאנשים שקרובים אלי ובוכה הרבה. למרות שיש לה פחד קהל מטורף התנדבתי להופיע בטקס הסיום של בית הספר כי רוצה להוכיח לעצמי שאני יכולה.

ליעל הותאמה תרופה הומאופתית מתאימה לפי הסימפטומים של האלרגיה ולפי מצבה הרגשי .

 

פגישת מעקב לאחר חודש וחצי .

יעל מספרת : מרגישה יותר טוב בזמן האחרון, הייתי חולה פחות , פחות התעטשתי, שבוע אחרון קצת חזרה של התעטשויות.

מבחינה נפשית מרגישה הרבה יותר ביטחון עצמי, נפתחתי יותר לאנשים , מרגישה עם זה טוב, פחות פוחדת להתאכזב . התחלתי לצאת יותר בערבים יותר לא בגלל שיש לי לאן,  בגלל שאני רוצה.  התחלתי ליזום יציאות, פגישות עם חברי

ליעל ניתנה תרופה נוספת לחיזוק המצב .

מאחרי ותאריך הגיוס שלה הוקדם, המלצתי לה להוציא פטור מעבודות בצבא שמצריכות להתעסק עם אבק .

שיחה טלפונית לאחר שלושה חודשים נוספים

מרגישה מצויין, כמעט ולא מתעטשת. היה לי משבר בצבא אבל הצלחתי להתגבר עליו . השתניתי לגמרי , מרגישה המון ביטחון .

 

יתרונות הטיפול ההומיאופתי :

הומאופתיה היא שיטת ריפוי מדעית וטבעית .

הטיפול ההומיאופתי הוא אישי ומותאם לכל אדם לפי מצבו הפיזי והנפשי.

הטיפול מחזק את מערכת החיסונית ובכך מרפא מחלות קיימות ומונע הישנות מחלות חוזרות  ומשפר את איכות החיים.

התרופות טבעיות, אינן מכילות חומרים כימיים, לא ממכרות והן ללא תופעות לוואי . הן מגיעות בצורת גלובולים קטנים ומתוקים  שנמסים בפה ולכן הטיפול ידידותי  מאוד גם לילדים

אין צורך בשינוי באורח חיים ותזונה במהלך הטיפול.

הדגש בהומיאופתיה הוא על האדם כולו והמטרה לשפר את הבריאות הפיזית והנפשית.

לפניכם מכתב המלצה ממטופלת :

, אני רוצה להמליץ בחום על טיפולי ההומאופתיה של איריס שמואל. הגעתי לאיריס בעקבות המלצה, לאחר שפקדתי אצל מספר רופאים ומומחים שעובדים בשיטה הקונבנציונלית וכן בשיטה ההומאופתית. עד שהגעתי לאיריס לא קיבלתי מענה מספק לבעייתי. גם אם זו נפתרה לתקופה מה, היא שבה וחזרה אלי במהירות. לעומת זאת, איריס נתנה לי מענה ארוך טווח ואני שמחה להגיד שהיום, לאחר כמה שנים מתום הטיפול האחרון, התוצאה עדיין על כנה. אני רוצה לספר בקצרה על השיטה המיוחדת של איריס. איריס הקשיבה לי לכל אורך הדרך. היא אספה כל פיסת מידע על אורח החיים שלי וממש ערכה עבודת מחקר. לאור המידע שאספה, התאימה לי תוכנית טיפולים שייחודית לצרכיי באופן שאוכל לדבוק בה עד היום. אסיים עם זאת שנהנתי מאוד לבוא לטיפולים שהתרחשו באווירה נעימה, חמה וללא ספק היו נקודת רוגע במהלך השבוע שלי.

ירדן דנון

 

הטיפול ההומיאופתי יכול לעזור גם לך ולילדיך – צלצל עכשיו