בעיות היתנהגות אצל ילדים

הרבה אנשים לא יודעים אך להומאופתיה יש מענה גם לבעיות רגשיות כמו : אלימות אצל ילדים , התקפי זעם וקינאה , דיכאון, חרדות , פוביות , הפרעות אכילה, OCD, מצבי רוח משתנים ,הפרעות אכילה ,מצבי פוסט טראומה  היפראקטיביות , בעיות קשב וריכוז ועוד...

מה שמדהים בטיפול ההומיאופתי זה העובדה שטיפול נכון יכול למתן תכונות קיצוניות שמפריעות למהלך התקין של החיים . תכונות כמו ביישנות קיצונית, ביטחון עצמי ירוד מעבר לנורמה, קינאה חולנית,חוסר מנוחה,   כל זאת הודות לאיזון שרמדי הומאופתית טובה יכולה לחולל לגוף האנושי .  כשמטופל מקבל רמדי הומאופתית מתאימה כל מצבו הבריאותי משתפר ועם השיפור במצב הפיזי מופיע גם שיפור מבחינה נפשית ורגשית, מצב רוחו משתפר, מרגיש יותר אנרגיות , טוב למטופל עם עצמו וטוב לסביבתו הקרובה שמרגישה בשינויים שחלים אצלו.

 

דוגמא מהקליניקה לטיפול בבעיות התנהגות אצל ילדה שנעזרב מאוד בעזרת הומאופתיה

תמר (שם בדוי).

בת 14 , בכורה מבין 4 ילדים

האם מספרת : לתמר יש התקפי זעם על בסיס יומיומי. היא מרביצה לאחיה הקטנים ,יכולה ממש לתת להם בעיטות, לפני יומיים התרגזה וזרקה עלי חול רק בגלל שלא הסכמתי לתת לה כסף,  מתפרצת אלי המון וטוענת שאני אמא רעה שלא אוהבת אותה, מציקה לילדים בכיתה וכנראה בשל כך אין לה חברים . גונבת את הנייד שלי מהתיק ומתקשרת לילדים למרות שיודעת שאני לא מרשה ובכל זאת אף ילדה לא מסכימה להיפגש איתה וזה שובר את ליבי .

היא ווכחנית  ועקשנית,  אם מישהו מרגיז אותה ולא מסכים איתה היא נכנסת לחדר שלה ושוברת שלב בתריס ממש בכוונה תחילה.

היא קנאית בטירוף מקנאה באחים הצעירים שלה עד כדי כך שאנחנו חוששים לתת לה את המתנות כשחוזרים מחו"ל , מפחדים מהתגובות שלה על המתנות  עוד לפני שהיא מסתכלת על המתנות שלה היא מסתכלת על המתנות של אחיה, אף פעם לא מרוצה ממה שמביאים לה.

עושה מעשה קונדס כמו למשל להתגנב לבית של השכנים ולשחרר את הציפור שלהם מהכלוב. מקללת הרבה גם קללות גסות.

השיא של כל השיאים היה ששרטה במזלג  את המקרר החדש שקנינו אך לפני חודש , שריטה עמוקה מלמעלה למטה , רק בגלל ריב על ממתק שחשקה ואחיה לא הסכים להתחלק איתה.

תצפית שלי : ילדה חכמה עם שפה עשירה מאוד , מנסה הרבה להתערב בשיחה ולמשוך תשומת לב.

התאמתי לתמר תרופה הומאופתית מתאימה

פגישת מעקב כעבור חודש :

האם מספרת : תמר הרבה יותר רגועה והתקפי הזעם שלה פחתו מאוד .

(לפני הטיפול ההומיאופתי היא סבלה מהתקפי זעם כמעט יומיומיים).

עדיין עקשנית ומקנאה אך פחות מרביצה.

עצמאית יותר בבקרים, בעלי טוען שהילדה התבגרה !!! .

המורה טוענת גם שפחות מציקה לילדים בכיתה.

מאז הפגישה הקודמת לא נשברו תריסים חדשים בבית .

תצפית שלי : הילדה נראית הרבה יותר רגועה,  פחות מתערבת בשיחה ופחות מנסה למשוך תשומת לב בכל מחיר.

 

פגישת מעקב נוספת כעבור שלושה חודשים מהטיפול הראשון.

האם :השיפור נמשך , כמעט ואין מריבות בבית, הבית  כולו נרגע.

תמר הסכימה לקבל הוראה מתקנת ומתקדמת בלימודים בקצב שלה.

חלתה בברונכיט שעבר מעצמו בלי טיפול אנטיביוטי (בשנים הקודמות הייתה סובלת הרבה מבעיות נשימתיות בתקופה החורף).

הכי חשוב יש לה שתי חברות חדשות שהיא מבלה איתן אחרי הצהריים והתחילה לבקר בתנועת  הצופים, קל לה יותר בחיים וקל לנו יותר איתה.

לאור השיפור המדהים לא קבעתי פגישה נוספת, ביקשתי להיות איתי בקשר טלפוני במידה ויתעורר צורך.

אין לתאר במילים את השינוי שחל במשפחה זו בעקבות השיפור ההתנהגותי של תמר. לא רק תמר נהנית מהשיפור אלא המשפחה כולה יוצאת נשכרת . אני לא מכירה אף טיפול אחר שיכול להניב תוצאות כה טובות בבעיות התנהוגות והתפרצויות זעם אצל ילדים בזמן כה קצר ובהשקעה כל כך קטנה מצד המטופל ( סך הכל 3 פגישות שנפרסו על פני 3 חודשים).

באמת שלא חייבים לסבול. אפשר להיעזר מאוד בהומאופתיה בכל מה שקשור בבעיות רגשיות הן אצל ילדים והן אצל מבוגרים. צלצלו עוד היום לקביעת טיפול