התקפי זעם אצל ילדים

כולנו מכירים את הילדים השובבים והאימפולסיביים שלא מוכנים לשמוע לא . ילדים שכל פעם שההורים שלהם  לא מסכימים לתת להם את מבוקשם נכנסים להיסטריה של בכי, כעס או התקפי זעם בלתי נשלטים . בגיל שנתיים זה יכול להתבטא בלשכב על הרצפה ולצרוח ובגיל חמש זה יכול להתבטא בקללות ומכות לאחים ולחברים ואפילו להורים  .

ילד שכל הזמן כועס צורח מקלל ומרביץ בראש וראשונה סובל בעצמו וכמובן שההתנהגות שלו משפיעה גם על המשפחה כולה והמשפחה סובלת. בראייה ההומיאופתית הילד הזה לא מאוזן ואפשר אפילו להגיד שהוא " חולה" . חולי לא מתבטא רק בסימפטומים פיזיים אלא גם בסימפטומים רגשיים . אין שום סיבה בעולם שילד שפחות או יותר מסופקים לו כל צרכיו הבסיסיים (אוכל, שינה, קורת גג ואהבה), יתפרץ וירביץ ויקלל בכל פעם שלא מסכימים איתו אלא אם כן הילד הזה לא מאוזן וזקוק לטיפול . טיפול הומאופתי מחזק ומרגיע את הגוף והנפש כי הרי הגוף והנפש מחוברים .

לפניכם דוגמא מהקלינקה לריפוי של התקפי זעם  בעזרת הומאופתיה  

דן (שם בדוי)בן 6 – אח בכור לאחות קטנה

ההורים של דן הגיעו אלי בשל התקפי זעם וחוסר יכולתו של דן לשלוט בדחפים שלו.          

ההורים מספרים : 

דן הוא ילד אינטליגנטי וחכם מעל הממוצע אך הבעיה היא שהוא מאוד אימפולסיבי ואין לו יכולת לקבל מרות לא בבית ולא בגן . הוא מתעצבן נורא בקלות , מספיק רק שילד בטעות ידחוף אותו הוא כבר "יפרק" את הילד הזה . הוא יכול להתחצף , לקלקל ואפילו לאיים עלינו שהוא ירוץ לכביש להתאבד. פעמיים בשבוע הגננת קוראת לנו לגן בגלל התפרצויות והתקפים אלימים .  בשנה הבאה הוא אמור להתחיל כיתה א ואנחנו מאוד חוששים שיהיה עוד יותר גרוע . בבית יש הרגשה כאילו אנחנו "עובדים" אצלו , הוא לא נותן לנו מנוחה , כל הזמן רוצה להיות במרכז , אנחנו אפילו לא יכולים לדבר אחד עם השני כי הוא כל הזמן מתפרץ ומבקש או צועק.

 

הוא ילד בריא, אין בעיות בריאותיות . אבל אין הרבה תיאבון וכל הזמן דורש לאכול מתוקים.

תצפית שלי :

ילד מאוד פתוח ,מדבר אך ורק בצעקות, קשה לו לשבת בשקט וכל הזמן מתפרץ לדברי ההורים , מתעצבן ומאדים כשמספרים עליו , עיניים מתמלאות דמעות כמה פעמים בזמן האבחון . צרוד מאוד בגלל הצעקות.

 דן קיבל ממני תרופה הומאופתית לפי התיאור הפיזי והנפשי שלו.

פגישת מעקב לאחר חודש:

ההורים מספרים :

החודש היה יותר רגוע. יש לו פחות התקפי זעם . עדיין כועס הרבה וצועק אבל פחות מרביץ ופחות מקלל.

פחות אימפולסיבי , מצליח יותר לשלוט על הדחפים שלו אבל עדיין יש מקום לשיפור.

מבחינת תיאבון : עדיין יש לו צורך במתוק אבל אוכל יותר טוב.

 

פגישת מעקב לאחר חודש נוסף :

ההורים מספרים :

דן הרבה יותר רגוע . כל החודש היו אולי שתי התפרצויות (לפני הטיפול ההתפרצויות היו כמעט יומיומיים). משחק הרבה לבד במשחקי מחשב . שולט הרבה יותר טוב בדחפים שלו . כמעט ולא מקלל ולא מרביץ.  כשנותנים לו עונש מבין שזה מגיע לו ומקבל את הדין . אנחנו רואים תהליך של התבגרות.

הכי חשוב התחיל כיתה א והמורה מאוד מרוצה ממנו . לא קראו לנו לבית הספר אפילו פעם אחת. (לפניכן פעמיים בשבוע לפחות היינו בגן ).

תיאבון : הרבה יותר טוב , אוכל יותר מגוון והצורך במתוק פחת. ישן גם יותר טוב.

בשלב זה לא קבעתי פגישה נוספת עם ההורים וביקשתי מהם להיות בקשר טלפוני אם יתעורר צורך.

אני לא מכירה שיטה נוספת בה אפשר להגיע לתוצאות כל כך טובות בזמן כה קצר. הייחודיות בטיפול הומאופתי מתבטא בהוליסטיות של הטיפול. לכל מטופל מותאם תרופה (רמדי)הומאופתית בדיוק לפי הסימפטומים שלו. חוץ מריפוי הבעיה שבדרך כלל המטופלים הגיעו איתה,יש שיפור גם בשאר הרבדים בחייו כמו תיאבון, שינה וחיזוק מערכת חיסונית .  במקרה של דן הילד נרגע והתאזן היה קל איתו בבית וגם התיאבון שלו השתפר .

הילד שלכם לא צריך לסבול וגם לא אתם . אפשר לעזור לו בעזרת הומאופתיה . צלצלו עוד היום לקביעת טיפול