הרטבות לילה

הרטבת לילה מוגדרת כבעיה שיש לטפל בה כאשר היא מתרחשת מעבר לגיל חמש בתדירות של לפחות פעמיים בשבוע.

הטיפולים הקונבנציונלים כוללים סוגים שונים של זמזמים שאמורים להעיר את הילד עם דליפת טיפת השתן הראשונה ותרופות עם פעולה דומה של הורמון נוגד השתנה (ADH) האחראי על משק המים בגוף .

יש להדגיש שהרטבות לילה אינה נובעת משתיית יתר לפני שינה ולא מושפעת ממאכלים או משקאות מסוימים . מתן פרסים מצד אחד בלילות יבשים ועונשים בלילות רטובים לא עוזרת כי לילד אין באמת שליטה על שחרור השתן בזמן השינה .

איך הומאופתיה יכולה לעזור ?

הטיפול ההומיאופתי מתייחס להרטבות לילה כחוסר איזון אצל ילד . הומיאופתיה מעצם היותה טיפול הוליסטי מתייחסת לילד כולו ולא רק לבעיית ההרטבה שלו ולכן בפגישה הראשונה שאורכת כשעתיים אני מבררת על מצבו הפיזי והרגשי של הילד . הרגישויות שלו, מצבי הרוח , אינטראקציה בינו לבין משפחתו,  היסטוריה רפואית ומשפחתית , איכות השינה והעדפותיו נלקחים בחשבון ובתום האבחון אני מתאימה לילד תרופה (רמדי הומאופתית) שמתאימה לו . הטיפול הבא נערך אחרי חודש .

 

לפניכם דוגמא מהקלינקה של טיפול הומאופתי בהרטבת לילה

רונה שם בדוי) בת שש וחצי שנייה מתוך 4 ילדים

הגיעה בשל הרטבות לילה מהן היא סובלת מאז ומתמיד ולמעשה אף פעם לא נגמלה מאז נולדה. השינה מאוד עמוקה ולכן גם לא הצליחה לשמוע את הטיפול בפעמון שניסו.

מאחר והומיאופתיה מאמינה שאין להפריד בין הגוף לנפש ויש להתייחס אל המצב הפיזי יחד עם המצב הרגשי והנפשי של המטופל ביקשתי מאמה לספר לי על עוד על רונה ומצבה הרגשי..

האם מספרת : רונה היא חששנית וסובלת מהרבה חרדות. היא מפחדת להישאר לבד גם ביום וגם בלילה ברמה שאפילו לשירותים צריך ללוות אותה . היא מפחדת מגנבים,מחושך וכל הזמן מסתכלת אחורנית כאילו מישהו עוקב אחריה. היא לא נותנת לי אפילו להתרחץ ולהשאיר אותה עם אחיה בחדר השני ובאה אחרי למקלחת.

התאמתי לרונה תרופה הומאופתית שמתאימה למצבה הפיזי וגם הרגשי .

 

פגישת מעקב אחרי 2 טיפולים  :

הרטבות לילה : בשבועיים האחרונים יש הטבה משמעותית ויש ימים שהיא קמה יבשה לגמרי , מאז שהוא נולדה לא היה לילה שהיא לא הרטיבה .

חרדות ופחדים : עדיין מפחדת מגנבים אבל מתגברת על הפחד , מסכימה ללכת לשירותים לבד , פעם ראשונה שהסכימה לרדת לגינה הציבורית ולשחק מבלי שאמה תהיה איתה, לא עוקבת אחרי אמא למקלחת כשאמא מתקלחת .

תצפית : מתביישת פחות מבעבר ולמעשה פעם ראשונה מאז הפגישה הראשונה שלנו היא מסכימה לדבר איתי . כששואלת אותה על הפחדים מראה לי את המרחק בין אגודל לאצבע כדי לתאר לי את כמות הפחדים שלה עכשיו וכששאלתי אותה כמה פחדה בעבר פסקה את ידיה לצדדים .

 

שיחה טלפונית אחרי חודש נוסף :

אמה מספרת : בשבועיים האחרונים ההרטבות פסקו לגמרי והיא קמה יבשה כל לילה . היא ממש מאושרת מזה וביקשה ממני להתקשר ולבשר לך את זה.

גם מבחינת חרדות הרבה יותר טוב והיא פחות מדברת על גנבים ויורדת לשחק בגינה הציבורית לבדה.

 

מאז ועד היום מעל שמונה חודשים מאוחר יותר רונה קמה יבשה כל בוקר  . המדהים  בטיפול ההומיאופתי הוא זה שהטיפול הוליסטי ומשפיע על כל הרבדים בחיי הילד כמו במקרה של רונה לא רק ההרטבות פסקו אלא גם החרדות שהיו מנת חלקה כמעט ולא קיימים יותר מה שמאפשר לה  ולמשפחתה חיים רגועים יותר  וכל זאת בדרך טבעית ללא תרופות כימיות מזיקות וללא שום תופעות לוואי.  

אתם וילדכם לא חייבים לסבול . אפשר לעזור לכם בעזרת הומאופתיה . צלצלו עוד היום לקביעת טיפול