אטופיק דרמטיטיס- אסטמה של העור

זוהי דלקת עור אטופית (כלומר אלרגית) שמכונה גם אסטמה של העור.

מאפיינים של המחלה הם :

אדמומיות של העור, פריחה אקזמטוטית וגרד. לרוב החולים במחלה זו יש רקע תורשתי של מחלה אטופית כמו למשל נזלת אלרגית ואסטמה. הפריחה יכולה להיות באזורים שונים בגוף . אזורים מועדים לפורענות שונים בהתאם לקבוצת הגיל של הפציינט . אצל תינוקות לרוב נראה פריחה בפנים, בברכיים ומרפקים ואילו ילדים בוגרים יותר יתלוננו על יובש וגירוד בחלק הפנימי של המרפק והחלק האחורי של  הברכיים .לפי הסטטיסטיקה לבנות יש נטייה גדולה יותר לחלות באטופיק דרמטיטיס ביחס של 1 ל – 1.5 . 

התפרצות של אטופיק דרמטיטיס פעם ראשונה מעבר לגיל 5 דורשת התייחסות רצינית יותר כדי לשלול בסיס אחר לתופעה העורית.

טיפולים קונבנציונליים  בבעיה

למעשה אין טיפול קונבנציונלי שמציע ריפוי מהמחלה, הטיפולים המוצעים היום הנם טיפולים שמנסים לאפשר לחולה כמה שיותר שיגרת חיים רגילה . ההמלצות הן כלליות ומציעות אמבטיות עם שמני אמבט שונים , שימוש בסבונים בעלי חומציות ולא בסבון בסיסי , משחות סטרואידליות שמחייבות ביקורת של רופא עקב תופעות הלוואי שהן גורמות בשימוש ממושך ומשחות אנטיביוטיות כשהעור מזדהם.

 

אז איך הומאופתיה יכולה לעזור לריפוי אטופיק דרמטיטיס ?

לפי הניסיון שלי הדרך הטובה ביותר לטפל באטופיק דרמטיטיס היא הומאופתיה. ניתן לטפל אף בילדים שמשתמשים במשחות שונות ועם השיפור שחל בעקבות הטיפול ההומיאופתי אפשר להפחית את השימוש במשחות עד להפסקה מוחלטת עם הריפוי המוחלט בבעיה.

האבחון הראשוני אורך כשעתיים והוא מקיף ביותר. אני אוספת מידע על איך האטופיק דרמטיטיס מתבטא אצל הילד הספציפי הזה, מה הם הדברים שמקלים או מרעים את מצבו, אני שואלת על ההיסטוריה רפואית של הילד ושל משפחתו על מזג הילד ומצבו הפיזי והרגשי.

אני זוכרת במיוחד מקרה של ילד כבן 4 שטופל אצלי . הילד הגיע עם פריחה על המרפקים והחלק הארי של הגב. בנוסף הילד היה עצבני במיוחד והיה קשה מאוד להתנהל בחיי יומיום איתו .אחרי 4 טיפולים בלבד לא היה צורך יותר במשחות סטרואידיות , הילד נרגע משמעותית וכל דיירי הבית הרוויחו מכך.

יתרונות הטיפול בהומיאופתיה  באטופיק דרמטיטיס

הומאופתיה היא שיטת ריפוי טבעית ומדעית שמתאימה מאוד לילדים. התרופות מתוקות ומדוללות במים ולכן הן ללא תופעות לוואי,  לא מזיקות ולא ממכרות. ואין צורך בשינוי תזונה ואורח חיים .

בנוסף הטיפול מחזק את מערכת החיסונית של הילד, הילד נחלה פחות וגם כשהוא נחלה הוא עובר את המחלות ביתר קלות.

הטיפול ההומיאופתי הוא אישי ומותאם לכל אדם לפי מצבו הפיזי והנפשי, הדגש הוא על האדם כולו והמטרה לשפר את הבריאות הפיזית והרגשית של המטופל, לשפר את התיאבון ואת איכות השינה ולהשרות רוגע על המטופל.

אל תתנו לילדכם לסבול . אפשר וכדאי לטפל בעזרת הומאופתיה . צלצלו עוד היום לקביעת טיפול