תסמונת קדם וסתית PMS

זהו בעצם מספר תסמינים גופניים ונפשיים הקשורים לוסת הנשית . התסמונת מאופיינת במספר רב של תסמינים אם כי אצל כל אישה הביטויים שונים . המשותף לכל הנשים הוא תחום הזמן שבו התסמונת מופיעה בין שבוע לשבועיים לפני הופעת הדימום החודשי.

כ20% מכלל הנשים סובלות מהתסמונת ברמה שפוגעת בתפקודן היומיומי.

 

ביטויים שכיחים של התסמונת

צבירת נוזלים ועלייה במשקל

רגישות, נפיחות וכאבים באזור השדיים

כאבי ראש , פצעי אקנה ועייפות

שינויים בתיאבון כמו תשוקה למזון בדרך כלל מתוק

שינויים תכופים במצב הרוח, נטייה לעצבנות והתקפי זעם

לחץ, חרדה ודיכאון

החמרה במחלות קיימות כגון מחלות עור שונות .

הפרעות שינה כגון קשיים בהירדמות.

 

אז איך הומאופתיה יכולה לעזור ?

המחזור החודשי אצל כל אישה  בריאה ומאוזנת הורמונאלית אמור להתבטא  בדימום שמופיע כל חודש ללא תופעות לוואי לפני ובמהלך. כמובן שמיחושים קלים כגון רגישות פיזית ורגשית הם נורמליים לחלוטין ולא דורשים טיפול  .

אך כאשר אשה מתלוננת על כאבים קשים מנשוא לפני או במהלך המחזור או כאשר היא מתלוננת על אחד או כמה מהסימפטומים שהוזכרו מעלה , עד כדי שיבוש התפקוד שלה בחיים, אזי ברור הוא שיש צורך לאזן אותה הורמונאלית.

כאן הומאופתיה באה לעזר . בפגישת אבחון  מקיפה אני מנסה לבחון את כל הסימפטומים הפיזיים והרגשיים הייחודיים מהם המטופלת סובלת. אברר מתי ואיך התחילו הכאבים והסימפטומים מהם היא סובלת ? האם בנוסף לבעיה זו היא סובלת מעוד בעיות פיזיות או רגשיות ? איך איכות השינה שלה?  כמוכן אני אשאל גם על היסטוריה רפואית ומשפחתית של המטופלת.

 בתום פגישת אבחון זו מטופלת מקבלת תרופה הומאופתית שתאזן אותה הורמונאלית ובריאותית. הטיפול הבא נערך כחודש לאחר מכן כדי לעקוב אחר מהלך הטיפול.

לפניך  דוגמא מהקלינקה לטיפול הומיאופתי בתסמונת קדם וסתית

(מירה בת 30

נשואה + 3

מירה הגיעה כי היא סובלת מאוד מהמחזור החודשי שלה. כבר שבועיים לפני המחזור מרגישה כאבים חזקים בחזה וכאבים ברגליים. מתחילת הביוץ עד להופעת הדימום היא סובלת מבחילות. כשהדימום מתחיל יש כאבים חזקים בעיקר ביום השני והשלישי של המחזור שמחייבים אותה לקחת כדורים נגד כאבים.

חוץ מזה היא חסרת אנרגיות  ומתעייפת בקלות למרות גילה הצעיר .

מאחר והטיפול ההומיאופתי הוליסטי כלומר ההתייחסות היא גם לסימפטומים רגשיים והנפשיים חוץ מהסימפטומים הפיזיים של המטופלת, ביקשתי ממירה לספר לי על עצמה ועל קשיים נוספים שלה:

מירה מספרת:

אני מאוד רגישה ולוקחת כל דבר ללב. יכולה "לטחון" במשך שעות  מה שקרה לי במהלך היום לפני שינה .  בוכה הרבה כמעט כל שבוע זה יכול להיות מסרט עצוב או מהערה של אימא שלי . למרות הרגישות הרבה לא מראה לאנשים שנעלבתי . אני חסרת ביטחון ומנסה לא להיקלע לעימותים עם אנשים

 

תצפית שלי :

למירה מאוד קשה לספר על עצמה , מסמיקה בקלות.

תופעות פיזיות אחרות :

חם לה מאוד וסובלת מהזעת יתר.

בשנה אחרונה סבלה כמה פעמים מדלקות שתן .

מירה קיבלה תרופה הומאופתית שהתאמתי לה לפי תמונת המצב.

פגישת מעקב לאחר חודש נוסף :

מירה : חצי הראשון של החודש יותר טוב גם בהשוואה לחודש הקודם . מהביוץ קצת יותר עייפה ועצבנית.

מחזור : יש שיפור של כ50% מבחינת כל התופעות שהיו לפני מחזור (כאבים בחזה ורגליים) מבחינת הבחילות היו לי רק במשך יום אחד (לפני תחילת הטיפול בין 3 ל-4 ימים) . 

בכי ומצב רוח : החודש היה לי שמח ולא בכיתי אפילו פעם אחת .

אנרגיות : יש לי יותר כוח וגם ישנה יותר טוב.

דלקות שתן : מאז תחילת הטיפול לא היו דלקות שתן .

 

פגישת מעקב לאחר חודשיים נוספים :

מחזור : חודש מצוין . לא סבלתי בכלל מתופעות שהיו לי לפני המחזור (בחילות, כאבים בחזה וברגליים). הרגשתי גם הקלה עצומה בכאבים במחזור עצמו ).

תצפית שלי : חל שיפור ניכר במירה מבחינה רגשית . היא הרבה יותר פתוחה מאשר בפגישה הראשונה, מתייעצת איתי על יחסים עם בעלה וילדיה.

מירה : החלפתי מקום עבודה חדש והצלחתי "להחליק " לעבודה ולחברת האנשים החדשה בקלות . אני מכירה את עצמי , בעבר זה לא משהו שהיה עובר אצלי בקלות . אני יודעת שבזכות הטיפול ההומיאופתי אני לוקחת את הדברים בהרבה יותר בקלות בפרופורציות הנכונות.

עקב השיפור המדהים במצבה של מירה, לא קבעתי לה פגישה נוספת, רק ביקשתי ממנה ליצור איתי קשר והיה וחלילה תרגיש נסיגה במצבה או אם תסבול מבעיה חדשה .

 

כמו שכבר ציינתי הייחודיות בטיפול הומיאופתי הוא ההוליסטיות שבו כמו במקרה הנ"ל . ראשית מתחילת הטיפול היא לא סבלה יותר מדלקות שתן חוזרות , מירה הגיעה לאיזון הורמונאלי שהתבטא אצלה גם מבחינת פיזית במחזור עצמו וגם מבחינה רגשית ונפשית .  היא הרבה יותר פתוחה ו"קלילה" . פחות רגישה ופחות בוכה, סובלנית יותר למשפחתה ולחבריה לעבודה . היא מרגישה יותר אנרגטית , גם איכות השינה שלה השתפרה . לסיכום טוב לה יותר  וטוב לסובבים אותה.

מכתב המלצה של מטופלת עם בעיות הורמונליות

בס"ד

שלום רב,

הגעתי אל איריס בעקבות בעיות הורמונליות, וסת לא סדירה ונטילת גלולות שנים רבות,

לאחר כמה טיפולים המצב השתפר, והיום ברוך השם הוסת מגיעה פעם בחודש ואין לי צורך ליטול טיפול קונבנציונלי חיצוני.

בפגישות יחסה האישי והנעים של איריס תרם מאוד לאווירה ולתמיכה,

והרגשתי שתמיד יש אל מי לפנות.

התרשמתי מאוד מהמקצועיות של איריס, ושמחתי שאפשר לטפל ב'שורש' ולא רק בסימפטומים של הבעיות הרפואיות.

לשמחתי, במקרים רבים הרפואה האלטרנטיבית וההומאופתיה הקלאסית בפרט יכולים לעזור בדרך טבעית, צריך לנסות ולא לוותר או להתייאש.

תודה רבה לאיריס על היחס החם,

בריאות שלמה ובהצלחה לכולם.

דנה

050-6349395

 

כאבי ורגישות במחזור הם לא גזרה  משמיים וניתן ורצוי לטפל בהם בעזרת הומאפתיה. צלצלי עוד היום.