הרפס

Herpes בעברית שלבקת – זוהי מחלה נגיפית (וירוס) המתבטאת בשלפוחיות על העור או בריריות באזור השפתיים או באיברי המין .

למעשה ישנם 8 וירוסים שונים מאותה משפחה שגורמים למחלות שונות כמו שלבקת חוגרת ( ( Herpes Zoster אבעבועות רוח, מחלת הנשיקה, אדמדמת ועוד.

הנפוץ ביותר  הוא הרפס סימפלקס 1 . הוא גורם העיקרי לשלפוחיות האופייניות באזור השפתיים . מחלה זו מדבקת מאוד ועוברת בדרך כלל באמצעות מגע של עור בעור או באמצעות חפץ משותף כמו שפתון, נרגילה, סיגריה...

אחוזים גבוהים מהאוכלוסייה נושאים את הווירוס אך סובלים ממנה רק אנשים שמערכת החיסונית שלהם נחלשת עקב כל מיני גורמים כמו לחץ נפשי, מתח, חוסר שינה, מחלה אקוטית, חולשה של הגוף....

טיפול קונבנציונאלי בהרפס :סימפלקס 1

לרוב הטיפול ניתן באופן חיצוני בשעת הצורך בצורת משחה . כמובן שטיפול זה לא מרפא את הנטייה של האנשים לחלות ולפתח את השלפוחיות.

הרפס סימפלקס 2 באיברי המין :

נגעים שאצל גברים מתבטאים בשלפוחיות כואבות או כיבים על איבר המין.

אצל נשים הכיבים האלו חבויים בתוך הפות, לעתים מופיעים נגעים על הירכיים או על העכוז. בדרך כלל אחרי 7 עד 10 ימים הנגעים מתייבשים ונרפאים אך הווירוס נשאר במצב רדום בעור ומופיע בעתות משבר כשמערכת החיסונית נחלשת ( היחלשות המערכת החיסונית יכולה לנבוע עקב מחלה אקוטית קשה, מחוסר שינה, עבודה קשה או עקב משבר נפשי כמו מתח ולחץ, גירושין קשים אובדן אדם יקר...).

טיפול קונבנציונאלי בהרפס סימפלקס 2

בדרך כלל נהוג למרוח יוד על הנגעים כדי לייבש ולמנוע זיהום משני. תרופות נגד כאבים כדי להקל על הכאבים הקשים. במקרים של התקף חריף רופאים ממליצים על תרופות אנטי ויראליות .

חשוב לציין שגם כאן התרופות לא מרפאות את המחלה ובכל פעם כשמערכת החיסונית נחלשת עקב מחלה אקוטית קשה או מתח ולחץ נפשי הנגיף "מרים את ראשו ומתעורר לחיים".

אז איך הומאופתיה יכולה לעזור ולרפא הרפס ?

לפי ניסיוני הטיפול היעיל והטבעי ביותר לטיפול בהרפס (כל הסוגים) זה הטיפול ההומיאופתי. שכן כמו שכבר הוסבר וירוס ההרפס חי בגוף  הנשא באופן רדום ומתעורר לחיים בכל פעם שהגוף נחלש עקב משבר כלשהו ולכן כדי לרפא את הנטייה של הגוף לחלות ולפתח הרפס יש צורך לחזק את המערכת החיסונית , להביא את הגוף לאיזון ורוגע ובצורה זו למנוע את ההתפרצויות החוזרות של נגיף ההרפס.

בפגישת אבחון  אני אוספת מידע מקיף על המטופל. מידע כגון מתי לראשונה הופיעו הנגעים ? באיזה תדירות הם מופיעים ומה הטריגר להופעתם ? ... כמובן שגם היסטוריה רפואית של המטופל נלקח בחשבון כמו גם מצבו הרגשי והמנטאלי .

בתום האבחון המקיף אני מתאימה למטופל תרופה (רמדי) הומאופתית שמתאימה לכל הסימפטומים שלו. 

 

לפנכיכם דוגמא מהקלינקה לריפוי של הרפס בעזרת הומאופתיה :

אני זוכרת במיוחד מורה לריקודי עם בת 43 שהגיעה אלי בהמלצת חברתה שכבר טופלה אצלי.

היא סבלה בתדירות של פעמיים בחודש מפצעים גדולים ומפרישים בזווית הפה שלה, מה שגרם לה לסבל וכמובן שגם מבחינה אסטטית זה מאוד הפריע לה. מאחר שטיפול הומאופתי הוא הוליסטי ומתייחס גם למצבו הנפשי והרגשי של המטופל, ביקשתי ממנה לספר לי מה עוד מפריע לה ?

היא מספרת : אני מאוד לחוצה ופרפקציוניסטית בכל מה שאני עושה. לפני כל דבר חשוב כמו ראיון עבודה או מסיבת בר מצווה של בני אני מקבלת כאבי בטן ושלשולים וכמובן אחרי כן מופיע ההרפס. בכלל בבית מתלוננים שאני מתעצבת ומתרגזת בקלות . גם השינה שלי לא ממש טובה ולוקח לי זמן לפעמים שעה וחצי להירדם.

היא קיבלה ממני תרופה הומאופתית לפי כל הסימפטומים שלה.

פגישת מעקב לאחר חודש:

המטופלת מספרת : אני מרגישה רגועה יותר . מתעצבנת פחות ואפילו בעלי והילדים שמו לב והעירו שאני פחות עצבנית. החודש היתה הופעה לקבוצה שאני מלמדת ובאורח פלא לא התרגשתי ולא היו לי שלשולים לפני ההופעה .

מבחינת ההרפס , החודש התחיל לי פצע חדש אבל אחרי יומיים הוא עבר. זה מאוד לא אופייני כי בדרך כלל פצע מתפתח ולוקח לו לפחות 10 ימים להחלים.

 

פגישה לאחר חודש נוסף 

המטופלת מספרת : אני מרגישה ממש טוב, יש לי כוחות שלא הרגשתי כבר שנים, אני ישנה הרבה יותר טוב מאשר בעבר . החודש לא היו לי בכלל פצעי הרפס .

 

לאור השיפור במצבה, לא קבענו פגישה נוספת . רק ביקשתי ממנה ליצור איתי קשר אם יתעורר צורך .

המדהים בטיפול הומאופתי הוא זה שהטיפול מביא לשיפור בכל התחומים בחיים (פיזי , רגשי ומנטלי). כמו במקרה של אותה מורה למעשה היא הגיעה בשל ההרפס ממנה סבלה אבל בסופו של דבר השיפור הורגש גם במצבה הרגשי (הייתה רגועה יותר ופחות עצבנית ) וגם באיכות השינה שלה.

 

טיפול הומאופתי יכול לעזור גם לך – צלצל עכשיו