אפטות

 מה זה בעצם אפטה ?

למעשה זהו פצע פתוח בצבע לבן (כיב) קטן ומכאיב בחלל הפה. בערך כ- 10 אחוז מהאוכלוסייה בארץ סובלים מאפטות בחלל הפה באופן כרוני . אפטה גורם סבל רב במיוחד כשבא במגע עם מלח ועם מזונות חומציים כמו פרי הדר.

אפטות לא מדבקות והן עוברות מעצמן תוך 10-7 ימים . הבעיה מתחילה כשהן הופכות כרוניות זאת אומרת הן מופיעות לעתים קרובות

מה הן הגורמים להופעת אפטות דווקא אצלי ?

לרפואה אין מידע מדויק מהם הגורמים לאפטה  אך ישנם מספר השערות שונות :

וירוס ההרפס או נגיף אחר .חשוב להבין שלכמעט 80 אחוזים מהאוכלוסיה יש את הוירוס ההרפס בפה ובכל זאת לא כולם סובלים מאפטות.

חוסרים בויטמינים מסוימים כמו   B12 ..

סברה אחרת טוענת שרגישות למזונות מסוימים כמו שומנים, שוקולדים, חריף, או מטוגן יכול לגרום לאפטה. 

ייתכן שמחסור או עודף בהורמונים שונים יכולים לגרום לאפטות .

לחץ נפשי, עייפות , חולשה של הגוף יכולים לגרום לאפטה אצל אנשים שיש להם נטייה לפתח .

טיפול קונבנציונאלי :

למעשה הטיפולים שמוצעים היום הם רק כל מיני תכשירים כמו סוגים שונים של ג'ל או משחה שמטפלים בהפחתת הכאב והאי נוחות שנגרם מהכיב . אין שום טיפול קונבנציונלי שמוצע כדי לרפא את הגוף מהנטייה הכרונית לפתח אפטות לעתים קרובות .

 

איך הומאופתיה יכולה לעזור ?

לפי ניסיון שלי הדרך הטובה ביותר לטפל באנשים שסובלים מאפטות חוזרות היא הומאופתיה.  הרי כמו שכבר הוסבר הגורם לאפטות הוא וירוס שחי בפה ובכל פעם שהגוף נחלש עקב לחץ או סטרס, עבודה קשה, חוסר שינה וכולי... הוירוס שנמצא בגוף מתעורר וגורם לאפטות מציקות , לכן כדי לטפל בבעיה יש צורך לחזק את מערכת החיסונית של המטופל, לגרום לגוף ונפש להגיע לרוגע ולשלווה ובכך למנוע את ההתפרצויות החוזרות ונשנות של הוירוס.

באבחון הראשוני  בקליניקה אני אוספת מידע כדי להבין ממה בדיוק נובע הנטייה של המטופל לפתח אפטות לעתים קרובות . מידע כגון : היסטוריה רפואית , בעיות פיזיות אחרות מהן הוא סובל, מצבו הרגשי , הרגלי תזונה, שינה וחיים של המטופל. בתום התשאול המקיף אני מתאימה לו רמדי (תרופה) הומאופתית טבעית שתעזור לגופו להתגבר על הוירוס . פגישת מעקב נוספת נערכת אחרי חודש כדי לעקוב אחר השיפור במצבו הגופני והנפשי. הפלוס הגדול בטיפול ההומיאופתי הוא השיפור שמורגש בכל הרמות אצל המטופל בד בבד עם ריפוי הנטייה הכרונית לפתח אפטות.

 

מצרפת מכתב המלצה ממטופל ( השם הושמט בשל סודיות רפואית).

‏08 נובמבר 2013

לכבוד איריס שמואל,

הגעתי אלייך לאחר שסבלתי במשך שנים מאפטות כואבות מאוד בחלל הפה, מה שמאוד הפריע לי גם באכילה וגם מבחינה חברתית. בתחילת הטיפול גם אמרתי לך שאני סובל כבר שנים רבות מכאבי ראש כתוצאה מפציעה בצבא אך אני לא מצפה לפתור בעיה זו כיוון שזו בעיה יותר עמוקה ופיזית. את אמרת לי שהטיפול שלך ינסה לפתור את בעיית האפטות וגם אמרת שאת מקווה שהטיפול יפחית את כאבי הראש. אני חייב להודות שהייתי קצת סקפטי בהתחלה, אך הבטחתי לעצמי לתת צ'אנס אמיתי לטיפול ולא לפסול בלי שבדקתי באמת. עכשיו, לאחר כחצי שנה של טיפול אני שמח להגיד שחל שיפור משמעותי. גם מבחינת האפטות שתוקפות אותי עכשיו לעיתים יותר רחוקות ובאופן הרבה יותר חלש, וגם מבחינת כאבי הראש שהכמות שלהם הופחתה משמעותית. איכות החיים שלי השתפרה ללא ספק.

אני רוצה להודות לך הטיפול המסור, ההקשבה וטוב הלב שלך.

בברכה,

נ.ח, 38, תל אביב

אני בקשר עם הבחור המקסים הזה וכבר עברו מעל ארבע שנים מאז טופל והאפטות לא חזרו להציק .

לא מוכרחים לסבול ניתן לרפא את הנטייה של הגוף לפתח אפטות ולקבל את איכות החייך בחזרה . צלצל עוד היום לקביעת טיפול