שפעת

ישנה בדיחה ידועה על שפעת : שפעת עוברת מעצמה אחרי שבוע וכשלוקחים תרופות (הכוונה קונבנציונאליות) היא עוברת אחרי שבעה ימים. האמת היא שיש הרבה מן האמת בבדיחה זו.לאנשים שהם בריאים בדרך כלל גם כשנחלים בשפעת מספיקה מנוחה של יומיים שלושה , שתייה מרובה, מרק עוף של סבתא והם מבריאים וחוזרים לחיי שיגרה והעשייה.

 אך מה קורה כשהשפעת קשה מאוד והחולה לא מצליח להתגבר בכוחות עצמו,או אנשים שמלכתחילה לא חזקים מספיק ואז גם שפעת קלה יכולה "להפיל " אותם חזק או חולים שבתום מחלה כזאת מרגישים " שאריות " מהמחלה כמו  חולשה גדולה של הגוף, עייפות לא מוסברת , תחושה שלא חזרו לעצמם מאז המחלה... או גרוע יותר הרבה פעמים השפעת שבדרך כלל ויראלית ולא מצריכה אנטיביוטיקה,כל כך מחלישה את הגוף שחיידקים מסוגים שונים מסבכים את החולה ואז בנוסף לשפעת יש גם דלקת ריאות או סינוסיטיס או אנגינה בגרון.

במקרים כאלה להומיאופתיה יש הרבה מה להציע גם במצב האקוטי של המחלה הכוונה בזמן השפעת עצמה כדי למנוע הסתבכות וגם במקרים בהם הגוף נחלש עקב המחלה והחולה לא מצליח לחזור לעצמו ולכן יש צורך לחזק אותו.

 

לפניכם דוגמא מהקליניקה לטיפול  בשפעת אצל אשה מבוגרת :

הייתה לי הזכות לטפל באמי אסתר שחלתה בשפעת  בחורף האחרון. ביקרתי אותה בביתה מאחר ולא הייתה מסוגלת לקום מהמיטה .

אסתר בת 74. מטופלת באספרין  ובאלטרוקסין .

אסתר : מאתמול בבוקר מרגישה לא טוב , סובלת מחולשה נוראית, ישנה רוב שעות היום , לא מסוגלת לעשות כלום , רוצה רק לישון.  מרגישה צמרמורת בכל הגוף במיוחד בגב. הראש כואב במיוחד לא יכולה אפילו לדבר כי אז הכאב מתגבר . אין לי תיאבון בכלל , בקושי מצליחה לשתות. כל הגוף כואב גם השרירים וגם העצמות. כולי רועדת וסובלת  מסחרחורות ובחילות.

תצפית שלי : בקושי מדברת ,לא מצליחה להחזיק את הראש מעל הכרית אפילו כדי לשתות מעט, נרדמת מדי כמה דקות בין השאלות שאני שואלת.

טיפול : תרופה הומאופתית  חד פעמית שהתאמתי לה לפי הסימפטומים שלה

 

שיחה טלפונית למחרת בבוקר

אסתר : מרגישה שיפור של בערך 50 אחוז. עדיין קצת חלשה ורוצה לישון אבל התיאבון עלה והצלחתי לאכול ולשתות מעט .

 

באותו יום אחר הצהריים (בדיוק יום אחרי נטילת התרופה ההומאופתית:

אסתר : מרגישה הרבה יותר טוב יש שיפור של עוד 20 אחוז מהבוקר. אין לי צורך לישון כל כך הרבה כמו אתמול. קמתי מהמיטה , יושבת בסלון , הצלחתי לאכול קצת מרק, אין יותר חום.

יומיים לאחר מכן אסתר מדווחת :  

מרגישה מצוין , לא נשארו סימנים מהשפעת הקשה שהייתה לי לפני 5 ימים. אתמול אפילו עשיתי את ההליכה שאני רגילה לעשות כל יום.

 

אסתר הבריאה משפעת קשה במהירות , לא הסתבכה במחלות נלוות לשפעת כמו חלילה  דלקת ריאות כמו שהרבה פעמים קורה במיוחד אצל אנשים לא צעירים  או אצל ילדים קטנים עם חולשה של מערכת חיסונית . ולא נשארו סימנים ושאריות לאותה חולשה נוראית .היא יצאה מחוזקת מהמחלה תוך זמן קצר וכל זאת ללא שימוש בתרופות כימיות ואנטיביוטיקה.