סחרחורות

כשמדברים על סחרחורות יש צורך לעשות אבחנה בין "ורטיגו" לבין "דיזינס". ורטיגו זהו מצב בה המטופל מתלונן על תחושת סיבוב של הראש או של הסביבה בה הוא נמצא , לעומת דיזינס שמטופל שלוקה בה מתלונן על טשטוש וחולשה כמו שמרגישים על סיפון אונייה או תחושה של חוסר יציבות כללית .

שכיחות :

בין 40 עד 60 אחוזים מכלל האוכלוסיה עד גיל 60 מתלוננים על סחרחורות וחולשה במידה מסוימת. מעל גיל 60 השכיחות אף עולה .

אז איך טיפול הומאופתי יכול לעזור לסחרחורות ?

הומאופתיה מטפלת בבעיות של סחרחורות וחולשה ביעילות  . הטיפול ההומיאופתי מתייחס לאדם כולו ולכן כשמטופל מגיע אלי ובפיו תלונות על חולשה וסחרחורות אני עורכת אבחון מקיף שכוללת התייחסות  לכל התחושות וסימפטומים, רגישויות , להיסטוריה רפואית ומשפחתית , מצב רוחו , שעות בהן הוא מרגיש טוב יותר או לחלופין תנוחות שמקלות עליו או מרעות את מצבו . שאלות כמו מתי הסחרחרות התחילו ואם יש אירוע טראומתי צמוד לתחילת הבעיות ועוד ... מטרת האבחון היא לבדוק מהם הסיבות שגרמו למטופל להרגיש חולשות וסחרחורות . בתום האבחון המקיף אני מתאימה למטופל רמדי (תרופה)הומאופתית שמתאימה לו בדיוק ועוזרת לו להתרפא ולהרגיש טוב . 

 

לפניכם דוגמא מהקליניקה לטיפול הומאופתי בסחרחורות וחרדות

רחל (שם בדוי) עקרת בית

בת 55 נשואה + 5

רחל הגיעה לטיפול ממש שבר כלי  אפשר לאמר אפילו בדיכאון קל.  היא סיפרה שמזה כמה חודשים היא סובלת מסחרחורות קשות כמה פעמים במהלך היום . מאחר ובטיפול הומאופתי ההתייחסות הוליסטית ויש לקחת בחשבון את כל הסימפטומים שמטופל סובל מהם ביקשתי מרחל לספר לי מה עוד קשה לה בחיים.

רחל : כבר הרבה שנים אני דואגת לבריאות שלי . אם רק שומעת בחדשות על שפעת תיכף ומיד מתחילה להיכנס לסרטים שאני אחלה ובטח אמות מזה. כל פעם שיש לי איזה שהוא כאב או בעיה כמו עצירות מתחילה לחשוב שבטח יש לי סרטן ואף אחד לא יצליח לרפא אותי. הכי קשה לי שאני לא יכולה להתרכז וכל מאמץ מנטאלי הכי קטן מעייף אותי . לא מצליחה להתרכז מעל 10 דקות , מרגישה מטושטשת , לא צלולה ולא טבעית . אני ממש מיואשת ולא מאמינה שיכולים לעזור לי . בחודשים האחרונים נכנסתי למין אפטיה ואפילו עלו לי מחשבות אובדניות . אני לא מצליחה אפילו לנהל את משק הבית שלי. רופא משפחה הציע שאקח תרופות נוגדי חרדה, לקחתי במשך שבוע וזה עשה לי ממש רע .

לא ישנה טוב בלילה . כל הלילה עוברת ממיטה למיטה ולא מצליחה למצוא מרגוע.

מזיעה המון בעיקר בשינה באזור הראש והכתפיים, ממש קמה ורואה שהכרית רטובה לגמרי.

בעיות פיזיות אחרות :

סובלת מטחורים מדי חודשיים בערך. יש גם קצת בעיות בקיבה , הרבה צרבות ולכן גם משתעלת הרבה.

תצפית שלי : רחל נראית לא טוב, נשמעת מיואשת לגמרי . כמה פעמים במהלך הראיון כמעט ובוכה .

רחל קיבלה תרופה הומאופתית מתאימה בהתאם לסימפטומים שלה .

מפגש מעקב לאחר חודש

רחל מספרת :  מרגישה יותר טוב . שיפור של 70 אחוזים מבחינת הסחרחורות. התקפי חרדה שהיו לי לפני הטיפול פחתו מאוד , לפני הטיפול ההומאופתי היו לי בממוצע כל יומיים התקף חרדה , בחודש האחרון היו רק שני התקפים. שכחתי לציין בפגישה הקודמת שיש לי בלילות הרבה גירודים ברגל ובאמת בחודש האחרון היה שיפור גם בזה.

עדיין יש קושי להתרכז מעל 20 דקות רצוף אבל יש שיפור גם מבחינה זאת.

 ישנה יותר טוב בחודש האחרון, אמנם עדיין קמה לפחות פעם אחת בלילה אבל הפסקתי לעבור בין החדרים בבית.

גם מבחינת הטחורים הרגשתי שיפור . היו לי כאבים בטחורים לפני שבועיים , הכאב עבר אחרי יום בעצמו ללא טיפול כל שהוא .

יש שיפור גם מבחינת הצרבות . פחות משתעלת.

 

 מפגש לאחר חודש נוסף

רחל הגיעה למפגש במצב רוח טוב וסיפרה שמרגישה שיש לה הרבה יותר אנרגיות מאשר פעם. הסחרחורות והטשטוש התמידי עברו לגמרי . היא מצאה עבודה במשרה חלקית שמאוד משמחת אותה והיא מצליחה להתמיד בה . פחות מתעסקת בבריאות שלה , כמעט ולא חושבת ולא פוחדת ממוות . אין הזעות ליליות, אין טחורים ואין צרבות. היא אף החלה לעשות צעדות ליליות עם בעלה בעצתי וזה מאוד מחזק את הקשר ביניהם.

 

ביקשתי מרחל לשמור איתי על קשר טלפוני במידת הצורך.

המדהים בטיפול הומאופתי הוא ההוליסטיות של הטיפול . כמו במקרה של רחל שהגיעה אלי בגלל התלונות של סחרחורות וטשטוש ובסופו של דבר הרגישה שיפור משמעותי בשאר הבעית שלה (שינה, זיעה מרובה, טחורים וצרבות)גם מצב רוחה השתפר וכבר לא הייתה שרויה באפטיה ודיכאון .   

כל זאת ללא שימוש בתרופות כימיות מזיקות וללא טיפולים פסיכולוגים ממושכים.

מכתב המלצה ממטופלת

איריס היא ההומאופתית שלי ואני ממליצה עליה בחום!!!
ההומאופתיה היה רפואה מדויקת ואם המטפל מבין מי האדם העומד מולו בחירת התרופה היא מדויקת וכך הטיפול הופך לקסם. וזה מה שקרה עם איריס. קלטה ודייקה והיה קסם!!! תמיד נמצאת שם, אוזן קשבת תומכת ומכילה, פשוט מטפלת מקסימה.

נטלי הלר